fbpx

Radek Kolář


osobní žák mistra Zhu Tiancai, pokračovatel 20. generace Čchen Tchaj-ťi čchüan

Čínskému bojovému umění se věnuje od svých patnácti let a podílel se na otevření prvních kung-fu kurzů v Praze. Roku 1997 se začal věnovat Čchen Tchaj-ťi čchüan pod vedením Ši-fu Zhai Hua (Čaj Chua).

V roce 1999 se setkal s mistrem Zhu Tiancai. Mistr Zhu ho oficiálně přijal za svého osobního žáka a zasvětil ho do rodinného stylu Čchen Tchaj-ťi čchüan.

Od roku 2001, kdy založil Taiji Akademii v Praze, se věnuje Tchaj-ťi profesionálně. Mistr Zhu se stává patronem Taiji Akademie a odborným garantem výuky.

V letech 2002, 2003 a 2005 získal nejvyšší ocenění v kategorii tradiční sestavy Čchen Tchaj-ťi čchüan na soutěžích v Ťiao-cuo (Čína) a Johor Bahru (Malajsie) 

V  současné době zastává funkci výkonného ředitele a hlavního trenéra Taiji Akademie, je zástupcem ředitele městské čínské kung-fu školy v Chu-lu-tao a předsedou Evropské Chenjiagou Taijiquan asociace (ECTA). Také se věnuje výuce Tchaj-ťi na tradiční kungfu škole Talavan v jižních Čechách.

Více informací najdete na www.radek-kolar.cz

Tchaj-ťi (taichi, taiči …)

Radek Kolář vyučuje kompletní systém tradičního umění Tchaj-ťi styl rodiny Čchen. Základem a podstatou cvičení je hluboké a přirozené dýchání, obloukovité pohyby vycházející z pasu a nácvik vedení vnitřní síly (Čchi) ze středu těla až do konečků prstů. Tělo se při cvičení přirozeně uvolní a relaxuje. Tchaj-ťi je vhodné jako doplněk pro aktivní sportovce, skvělé pro mladé lidi, kteří se zajímají o asijskou kulturu, pro starší generaci, které pomáhá zlepšit koordinaci i pohyblivost kloubů.

Vyučuji:

  • Základní dovednosti Tchaj-ťi (energie navíjení hedvábného vlákna, postoje …)
  • Sestavu 13 forem a 74 forem Tchaj-ťi
  • Sestavu dělové pěsti
  • Tchaj-ťi meč a šavle, tyč a kopí
  • Cvičení ve dvojicích – Tchuej-šou

Čchi-kung

Po tisíce let praktikují lidé v Číně soustavu cvičení zvanou Čchi-kung (qi gong), která díky proudění energie Čchi posiluje duševní i tělesné zdraví. Pojem Čchi si můžeme vysvětlit jako dech, vnitřní sílu, životní vitalitu. Slovo kung znamená dobrá práce, umění. Čchi-kung tedy vyjadřuje umění práce s dechem, se svou vnitřní silou, energií.

Získáte schopnost pracovat se svou vnitřní energií a dechem. Jednoduchým a postupným způsobem se naučíte sérii cviků, které rychle odstraní příznaky stresu. Dojde ke zpomalení a prohloubení dýchání, upraví se vám pozice páteře, posílí svaly, zlepší se váš krevní tlak.

Pravidelným cvičením se necháte vést prostřednictvím proudění vlastní energie k duševně i fyzicky kvalitnějšímu životu. Získáte perfektní psychickou i fyzickou kondici navzdory tlakům současného životního stylu.

Vyučuji:

  • Wu-ťi džuan kung
  • Tchaj-ťi džuan kung
  • Cvičení s krátkou tyčkou
  • Čchi-kung s energií stromů
  • Techniky vedení dechu a mysli