Vítejte v Taiji Akademii

Najdete zde příjemné a harmonické prostředí, kam můžete každý den přijít načerpat energii a setkat se s novými přáteli.

Tchaj-ťi čchüan

Umění Tchaj-ťi čchüan (Taichi, Taiči…) v sobě spojuje jemnost a hloubku dechových cvičení čchi-kung a živost a techniku tradičních čínských bojových umění.

Spolu se znalostí tradiční čínské medicíny a filosofie Taoismu vytváří ojedinělé umění sebekultivace, kondičního a zdravotního cvičení a tradičního sebeobranného umění.

Čchi-kung

Po tisíce let praktikují lidé v Číně soustavu cvičení zvanou Čchi-kung, která prouděním energie tělem posiluje duševní i tělesné zdraví.

Pojem čchi si můžeme vysvětlit jako dech, vnitřní sílu, vitalitu. Slovo kung znamená práce, umění. Čchi-kung tedy vyjadřuje umění práce s dechem, se svou vnitřní silou. Bližší informace o kurzech Čchi-kung naleznete zde…

Úvodní kurzy Tchaj-ťi čchüan LEDEN 2019

Popis kurzu

Během tříměsíčního úvodního kurzu se naučíte:

 • techniky dýchání – wu-ťi kung
 • základní postoje a pozice
 • umění navíjení hedvábného vlákna
 • teorii vedení vnitřní síly v těle
 • sestavu Tchaj-ťi do 4 směrů

Na začátku úvodního kurzu se naučíte techniky dýchání v základním postoji wu-ťi. Vědomě zklidníte a prohloubíte svůj dech. 

Poté si ukážeme základní postoje a pozice. Při správném postoji dochází k upravení pozice páteře do optimální polohy. Během lekcí se vám bude instruktor věnovat a individuálně vás opravovat.

Navážeme výukou základní sestavy Navíjení hedvábného vlákna. Pravidelné cvičení této sestavy pomáhá odstranit ztuhlost a zlepšuje pružnost a ohebnost.

Budeme se zabývat i teorií vedení vnitřní síly v těle. Jak souvisí vaše zdraví s plynulým prouděním vnitřní síly těle? Trenér vám rád zodpoví vaše dotazy.

Naučíte se také sestavu Tchaj-ťi do 4 směrů. Tuto sestavu tvoří prvních 5 forem ze sestavy 13 forem Lao-ťia ji-lu. Procvičováním této cyklické sestavy můžete dále zlepšovat své dovednosti.

Na úvodní kurz plynule navazuje kurz 13 forem, který obvykle probíhá ve stejném čase jako váš úvodní kurz.

Cvičení Tchaj-ťi nevyžaduje žádné speciální oblečení ani vybavení, může být praktikováno kdykoliv a kdekoliv. Je výborným rekreačním cvičením i doplňkem k jiným sportovním aktivitám.

Kdy kurzy začínají

Otevíráme pro vás nové úvodní kurzy Tchaj-ťi:

Kurz může být také dárkem pro vaše blízké. Více informací ZDE…


pondělí a středa 19:00 – 20:00 – 2x týdně od 7. ledna 2019

kurz vede: Radek Kolář, Petr Donát

cena kurzu: 2 700 Kč / 3 měsíce

úterý a čtvrtek 8:00 – 9:00 – 2x týdně od 8. ledna 2019

kurz vede: Radek Kolář, Petr Donát

cena kurzu: 2 700 Kč / 3 měsíce

středa 20:00 – 21:30 – 1x týdně od 16. ledna 2019

kurz vede: Petr Donát

cena kurzu: 2 500 Kč / 3 měsíce


Přijďte si vyzkoušet lekci zdarma!


Za členský příspěvek 2 700 Kč / 3 měsíce můžete během 3 měsíců neomezeně navštěvovat všechny úvodní kurzy Tchaj-ťi.

Kurzy jsou rozdělené do tříměsíčních dekád a navzájem na sebe navazují.
Po absolvování úvodního kurzu můžete ve výuce plynule navázat v kurzech 13 forem a poté i 74 forem Tchaj-ťi (taiji, taichi).

Přihláška

Přihláška na úvodní kurz Tchaj-ťi

 • Platební a storno podmínky Taiji Akademie
  platné od 1.1.2018

  Platba kurzovného Kurzovné musí být uhrazeno vždy PŘED ZAČÁTKEM KURZU (semináře, pobytu) nebo před vypršením Vašeho aktuálního předplatného (týká se zejména plateb převodem).
  Kurzovné podle aktuálních cen a druhu kurzovného lze uhradit: v hotovosti na recepci Taiji Akademie, kde Vám bude následně vystavena legitimace s Vaším jménem  a členským číslem - platební kartou na recepci Taiji Akademie - převodem na náš bankovní účet (více informací najdete u konkrétního kurzu nebo nás kontaktujte na recepci, tel. 777 053 225). Permanentka vám bude vystavena, příp. prodloužena na recepci Taiji Akademie, a to až po připsání částky na náš účet.

  Pro platby všech kurzů Tygrů a Tygříků: Fio banka č.ú.: 2800379935/2010, pod Vaším jménem, var. symbol vaše členské nebo telefonní číslo, u dětí členské číslo dítěte.  Prodloužení platnosti kurzovného  Na prodloužení předplatného ve stejném, nebo pokračování v jiném kurzu se vztahují podmínky viz. výše. Kurzovné na další období musí být uhrazeno vždy před uplynutím doby platnosti předchozího.

  Zrušení kurzovného před začátkem kurzu Účastník kurzu může zrušit svou účast na kurzu písemnou formou (také e-mailem) kdykoliv před zahájením kurzu, a to i bez udání důvodu za následujících storno podmínek: storno více než 30 dní před zahájením kurzu 0 %, 30 až 15 dní před zahájením kurzu  20 %, 14 až 7 dní před zahájením kurzu 50 %, méně než 7 dní před zahájením kurzu 100 %.  Při počítání lhůt rozhoduje datum doručení písemné žádosti o vrácení kurzovného (poštou, mailem).

  Storno dále neplatíte v případě, že: - sami určíte jinou osobu, na kterou je možno kurzovné převést - ke zrušení kurzovného dojde z vážných zdravotních důvodů (požadujeme vždy potvrzení od lékaře) Konečné rozhodnutí o případném snížení nebo prominutí storna je vždy v kompetenci Taiji Akademie. V případě zrušení kurzu ze strany Taiji Akademie má účastník nárok na vrácení celé, příp. poměrné částky kurzovného.

  Přerušení, převedení  kurzovného po začátku kurzu Tuto výhodu poskytujeme pouze u Prémiového nebo klubového předplatného Tchaj-ťi čchüan. Přerušení (pozastavení)  kurzovného a jeho přesunutí na pozdější termín je možné pouze z vážných zdravotních nebo rodinných důvodů trvajících minimálně 3 týdny. Toto přerušení musí být pouze na dobu nezbytně nutnou, maximálně však na dobu 6-ti měsíců. Žádost  o přerušení kurzovného musí být v písemné formě (lze i e-mailem), vždy minimálně 7 dní před plánovaným přerušením.  Při zrušení (přerušení, převedení) kurzovného po začátku kurzu jsou následující možnosti: - možnost převést „zbylou část“ kurzovného na jinou osobu, kterou si sami přivedete - možnost převést „zbylou část“ kurzovného na jiné, vámi vybrané kurzovné - možnost pozastavit kurzovné na dobu až  6-ti měsíců v případě závažných důvodů (např. dlouhodobé onemocnění, apod.).

  Vrácení kurzovného nebo jeho části není v těchto případech možné.  Rozhodnutí o konečném způsobu řešení je vždy v kompetenci Taiji Akademie.  Platby záloh V případě, že Taiji Akademie vyžaduje zaplacení zálohy před zahájením kurzu, jde vždy o zálohu nevratnou.  Na vrácení zálohy vzniká nárok pouze tehdy, když: - ke zrušení došlo nejméně 30 dní před zahájením kurzu (semináře) - účastník za sebe sežene jinou osobu, na kterou je možno kurzovné převést - ke zrušení dojde z vážných zdravotních důvodů účastníka (vyžadujeme lékařské potvrzení, dodané minim. 3 dni před zahájením kurzu) - dojde ke zrušení kurzu (semináře) ze strany Taiji Akademie Rozhodnutí o vrácení zálohy je vždy v kompetenci Taiji Akademie.

  Není-li určeno jinak, vztahují se tyto platební a storno podmínky na všechny akce pořádané Taiji Akademií.

Co o nás řekli

“Začala jsem cvičit Tchaj-ťi a mé zdraví se stoprocentně zlepšilo. Ujdu spoustu kilometrů. Nebolí mě kolena, kyčle ani záda.”

Celý rozhovor naleznete ZDE…

Zina Matouškovásenior (84 let)

“Ani v pozdějším věku prvorodičky nejsou kontraindikace ke cvičení a pomalé plynulé pohyby Tchaj-ťi a Čchi-kungu mohou jedině prospívat.”

Celý rozhovor naleznete ZDE…

Darja Ždanovástudentka Taiji Akademie

Radek jezdí pravidelně do Číny, učí se od jednoho z nejpovolanějších, Mistra Zhu Tiancai. Už není nikdo lepší, kdo by o tom více věděl.”

Celý rozhovor naleznete ZDE…

Jan Pischnothinstruktor Taiji Akademie

“Po roce a půl, kdy jsem začal cvičit intenzivně, jsem zjistil, že už nemám žádné problémy a moje srdce klape, jak má.”

Celý rozhovor naleznete ZDE…

Vladimír Bársenior (74 let)

“Hodně mě zaujalo, že se cvičí každý den. Můžu chodit kdykoli, jak mi to vyjde, nejsem vázaný na konkrétní den a hodinu.”

Celý rozhovor naleznete ZDE…

Zdeněk Peclinovskýinstruktor Taiji Akademie

“V Taiji Akademii jsem poznala spoustu lidí, kteří mají stejné životní postoje jako já, stejný žebříček hodnot.”

Celý rozhovor naleznete ZDE…

Věra Palackáinstruktorka Taiji Akademie

“Jsem přesvědčená, že pravidelné cvičení Tchaj-ťi přispívá k dobré fyzické i psychické kondici v průběhu těhotenství a výrazně eliminuje nepříjemné komplikace.”

Celý rozhovor naleznete ZDE…

Šárka Grundystudentka Taiji Akademie

“Po fyzické stránce se mi hodně posílilo tělo, zlepšila kondice, zklidnila mysl a prohloubilo dýchání.”

Celý rozhovor naleznete ZDE…

Štěpánka Zeithamlováinstruktorka Taiji Akademie

“Na soukromých hodinách mám větší jistotu, že se nenaučím něco špatně. Radek se věnuje jen mně. Dál jdeme, až když si je jistý, že to doma zvládnu sám.”

Celý rozhovor naleznete ZDE…

Ondřej Stehlíkinstruktor Taiji Akademie

PŘÍJEMNÉ PROSTORY

V Taiji Akademii na vás dýchne pohoda a uvolnění, příjemná harmonie prostor zařízených podle principů feng-šuej. Každý den u nás můžete čerpat novou energii, zacvičit si, relaxovat, najít nové přátele nebo se věnovat sami sobě…

TRADIČNÍ SYSTÉM VÝUKY

Čerpáme z 400leté tradice výuky tohoto umění v Číně, opíráme se o více než 17letou zkušenost s výukou v Čechách. Naší školou prošlo více než 9 500 studentů, pro mnohé z nich se Tchaj-ťi stalo životní cestou… Podívejte na naší historii

KVALIFIKOVANÍ UČITELÉ

Náš tým učitelů a instruktorů pravidelně absolvuje studijní pobyty v Číně. Garantem kvality výuky v Taiji Akademii je Mistr Zhu Tiancai, pokračovatel 19. generace rodinného stylu Čchen Tchaj-ťi čchüan. Výuku vede Radek Kolář, osobní žák Mistra Zhu, pokračovatel 20. generace rodinného stylu Čchen Tchaj-ťi čchüan.

VÝHODNÉ KURZOVNÉ

Po uhrazení kurzovného (2 700,- / 3 měsíce) můžete kromě vámi vybraného kurzu Tchaj-ťi navštěvovat podle vašich časových možností a uvážení i další kurzy. Můžete libovolně kombinovat dopolední a odpolední nebo večerní výuku. Pokud jeden týden zameškáte, můžete další chodit častěji a lekce dohonit. Záleží jen na vaší volbě, počet vstupů není omezen… Podívejte se na náš rozvrh

Kde nás najdete

TAIJI AKADEMIE
Polská 2400/1a, 120 00 Praha 2 (Budova TJ Sokol Královské Vinohrady 3. patro)
Tel.: 777 053 225, e-mail: recepce@kungfu.cz

Jak se dostanete do Taiji Akademie

Do Akademie se dostanete ze stanice metra Náměstí Míru. Projdete kolem Národního domu Slezskou ulicí k Vinohradskému pavilónu. Zde odbočíte vlevo dolů přes Vinohradskou třídu (ulicí Budečská). Na kopci před vámi na okraji parku uvidíte světlou budovu Sokola, ve které se nacházíme. Můžete také využít tramvaj č. 11, zastávka Vinohradská tržnice.

Učitelé a instruktoři

Radek Kolář

Věnuje se asijským bojovým uměním od svých čtrnácti let. V roce 1999 se setkal s Mistrem Zhu Tiancai, který je jedním z přímých pokračovatelů rodiny Čchen. Bylo to osudové setkání. Mistr Zhu ho přijal za svého osobního žáka a určil pokračovatelem 20. generace rodinného stylu Čchen Tchaj-ťi čchüan. V roce 2000 zakládá Taiji Akademii v Praze, kde je hlavním trenérem a ředitelem. Výuce v tradičním pojetí se věnuje také v rodinné Tchaj-ťi škole TALAVAN.
Více informací naleznete zde…

Petr Donát

Bojovému umění se věnuje od roku 1991. Na jaře roku 1999 začal studovat Čchen Tchaj-ťi čchüan v kurzech mistryně Zhai Hua, o rok později se stal osobním žákem Radka Koláře. Od roku 2002 absolvoval šest výukových pobytů v Chenjiagou, kolébce Tchaj-ťi čchüan, pod vedením velmistra Zhu Tiancai. Zde také v roce 2009 obdržel Certifikát instruktora Čchen Tchaj-ťi. V letech 2002 a 2005 získal na mezinárodní soutěži v Tchaj-ťi v Ťiao Cuo (Čína) stříbrné ocenění v kategorii tradiční sestavy Čchen Tchaj-ťi. Více informací najdete zde…

Instruktoři

Petra Kolínová, Alena Koutecká, Věra Palacká, Zdeněk Peclinovský, Renáta Dědková, Jan Horák, Jan Roček, Petr Vitouš, Štěpánka Zeithamlová, Ondřej Stehlík, Lucie Urbanová, Dagmar Poláková