fbpx

Milí přátelé,

rádi vás zveme do Taiji Akademie. Pojďme společně oslavit krásu a  harmonii umění Tai-chi u příležitosti Světového dne Tai-chi 29. dubna! Přijďte ochutnat dobrý čaj, vyzkoušet si cvičení, zklidnit se při meditaci nebo se jen pokochat krásou asijské kultury.

V malém sále Taiji Akademie bude po celou dobu festivalu otevřena malá čajovna a stánek s čajovou keramikou. Zdarma můžete ochutnat jarní jasmínový čaj nebo si vybrat jiný z naší nabídky.

Vstupné je dobrovolné a bude použito na nákup cvičebních pomůcek pro dětské kung-fu oddíly Tygrů a Tygříků v Taiji Akademii, děkujeme.

 

15:00 – 16:30 hodin

Petr Donát – Staň se na chvíli malým kung-fu bojovníkem

Otevřená lekce pro děti, kde si mohou vyzkoušet, co by je bavilo. Jak vysoko dokážu kopnout? Jaké to je, držet v ruce opravdový meč? Jak dlouho dokážu bez hnutí stát v postoji? Kung-fu hodina připravená pro každého mladého kung-fu bojovníka :-)

Terasa Taiji Akademie
17:30 – 18:00 hodin 

Radek Kolář – Čchi-kung pro zdravou páteř a správné dýchání  

Na otevřené lekci se spolu zaměříme na posílení svalů zad a nohou, zlepšení držení těla a uvolnění napětí v páteři. Tyto cviky jsou spojené s dechem, což má pozitivní vliv na celkovou pohodu a zdraví. Cvičení Čchi-kung je vhodné pro lidi všech věkových kategorií a úrovní kondice bez omezení.

Martina Nacházelová – Tai-chi vějíř – krása a harmonie pohybu

Tai-chi vějíř je jednou z mnoha forem Tai-chi cvičení, kde se zaměřujeme na pohodu a zdraví. Tato sestava se vyznačuje krásnými a elegantními pohyby s vějířem, které připomínají taneční choreografii. Jedním z hlavních přínosů cvičení Tai-chi vějíře je zlepšení koordinace a rovnováhy. Pravidelné cvičení Tai-chi vějíře pomáhá zlepšit držení těla a posílit svaly.

19:00 hodin Živá voda – tekoucí vzduch – večer věnovaný Tai-chi

Srdečně vás zveme na nezapomenutelný večer plný klidu a harmonie, kdy se necháme unést krásou umění Taichi a zaposloucháme se do  zvuků bambusové flétny. Tyto zvuky Vás přenesou do světa meditace a soustředění, kde se budete moci uvolnit a načerpat novou energii. Naživo vám zahraje Diana Winklerová, umělkyně, hudebnice, mj.členka Vinohrady Symphony Orchestru a zakladatelka Prague Silk-and-Bamboo Music. Krásu a harmonii umění Tai-chi si užijete v podání lektorů a studentů Taiji Akademie.

Okouzlí vás barvy a ladnost Tai-chi vějíře, překvapí přesnost meče i ladnost Tai-chi sestav. Kromě toho nás čeká mnoho krásných básní, které budou dýchat s tekoucím vzduchem a živou vodou. Bude to večer plný inspirace, radosti a pohody.

17:00 – 17:30 hodin

Lucie Urbanová – Tai-chi Flow 

Příjemná, uvolňující lekce, kdy spojíme jednoduché Tai-chi pohyby s dechem a vizualizací energie. Využití energie navíjení hedvábného vlákna a vědomého dechu jsou klíčovými prvky tohoto cvičení. To nás vede k harmonii pohybu, zlepšení rovnováhy a koordinace, a také k uvolnění stresu a napětí.

Petr Donát – Sebeobranné aplikace Tai-chi 

Tai-chi dnes cvičíme především pro zlepšení zdraví a větší vitalitu, nicméně mnoho pohybů v Tai-chi má také sebeobranné aplikace a principy Tai-chi lze využít pro sebeobranu. To platí především pro styl Čchen Tai-chi. Jednoduché aplikace si společně ukážeme a vyzkoušíme.

 18:00 – 18:30 hodin

Petr Donát – Fa-jin – Jak se rodí síla

Budeme se věnovat technikám a principům, které jsou klíčové pro vytváření síly Fa-jin. Fa-jin je speciální druh síly, kterou se učíme v Tai-chi a dalších tradičních čínských bojových uměních. Je zaměřená na to, jak efektivně využít energii těla a přenést ji do pohybu.

Když děláme Fa-jin, tak se snažíme propojit správnou techniku, přesnou koordinaci pohybu, dechu a vizualizaci energie. Díky tomu můžeme dosáhnout rychlých a silných pohybů, které jsou účinné pro bojová umění, ale také se nám hodí při tréninku pro zdraví a regeneraci těla. Při cvičení Fa-jin tak efektivně využíváme energii těla a zlepšujeme své pohybové dovednosti.

Radek Kolář, Karel Trnavský – Tai-chi meč  

Představíme Vám krásu a eleganci umění Tai-chi meče. Společně se naučíme, jak správně meč držet a pohybovat s ním. Vyzkoušíte si jednoduchou základní sestavu a také cvičení ve dvojicích- Tai-chi šerm.