fbpx

Ahoj přátelé a Tai-chi nadšenci!

Přijďte s námi oslavit Světový den Tai-chi 27. dubna do Taiji Akademie. Máme přichystaný skvělý program, tak si ho nenechte ujít!

Vychutnáte si dobrý čaj, zkusíte něco nového z Tai-chi, zrelaxujete se při meditaci, nebo můžete jen tak obdivovat krásu asijské kultury. Celé odpoledne bude otevřena naše čajovna, kde na vás čeká jarní jasmínový čaj i malé občerstvení – to vše zdarma! Součástí čajovny bude i prodejní výstava asijské čajové keramiky a čajů.

Vstupné? To je na vás – je dobrovolné. Vše, co vybereme, použijeme na nové pomůcky pro naše dětské kung-fu oddíly.

Přijďte se podívat, užít si to, pobavit se – Světový Tai-chi den bude stát za to!

Těšíme se na vás!

Radek Kolář a Taiji Akademie

Program:

16:00 – 17:00 hodin

Radek Kolář – „Kopí Hruškového květu a tyč bílé opice“

Máte chuť vyzkoušet něco nového? Přijďte k nám na otevřenou lekci Tai-chi s tyčí. Je to super způsob, jak zlepšit koordinaci rukou a těla, posílit rovnováhu a celkovou motoriku. Navíc, pokud trávíte hodně času u počítače, oceníte, jak cvičení s tyčí pomáhá vylepšit držení těla a posiluje horní část těla. Zkrátka si pořádně protáhnete a zpevníte to, co sedavé zaměstnání obvykle oslabuje. 😉

Naše lekce je otevřená pro všechny – ať už jste začátečníci, nebo už v tai-chi máte něco za sebou. Cvičení je přístupné pro jakoukoliv věkovou kategorii a úroveň fyzické kondice.

Nebojte se a připojte se k nám, abyste na vlastní kůži zažili, jaké to je cvičit tai-chi s tyčí. Už se těším, až vás uvidím!  Radek Kolář

Sraz je v 15:45 v Taiji Akademii (3. patro Sokola). Cvičení bude probíhat na hřišti Sokola od 16:00 hodin.
18:00 – 19:00 hodin 

Petr Donát – „Tai-chi sebeobrana“ 

Na této otevřené lekci prozkoumáme, jak lze principy a pohyby Tai-chi využít k ochraně a obraně v různých situacích. Ukážeme si konkrétní techniky a jak je integrovat do každodenního života pro zvýšení sebevědomí a bezpečnosti. Tato lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Lucie Urbanová – „Tai-chi Flow“

Příjemná, uvolňující lekce vhodná úplně pro každého. Spojíme jednoduché Tai-chi pohyby s dechem a vizualizací naší energie. Právě využití energie navíjení hedvábného vlákna a vědomého dechu jsou klíčovými prvky tohoto cvičení. To nás vede k harmonii pohybu, zlepšení rovnováhy a koordinace, ale také k uvolnění stresu a napětí.

20:00 –  Radek Kolář –  „Promítání a povídání a mistrovi Zhu Tiancai a Číně“
Zajímavosti z cest po Číně, povídání o kolébce Tai-chi- vesnici Chenjiagou i Mistrovi Zhu Tiancai, pokračovateli 19. generace Chen Taijiquan.  Osobní zážitky a postřehy z cest, vztah učitele a žáka v tradičním pojetí i perličky z běžného života v Číně.

17:00 – 18:00 hodin

Radek Kolář, Karel Trnavský – „Krása a hloubka čínského meče“

Zveme vás, abyste přišli objevit krásu a eleganci Tai-chi meče. Radek vám ukáže, jak správně meč držet a jak s ním efektivně pohybovat. Nejenže si vyzkoušíte jednoduché základní pohyby, ale dostanete se i ke cvičením s partnerem – ano, budeme šermovat!

Tai-chi meč není jen tak něco. Je to cvičení, které vyžaduje precizní pohyby a maximální koncentraci. Skvěle pomáhá s koordinací těla a mysli a je perfektní pro každého, kdo chce zlepšit svou fyzickou i mentální kondici. Tak co, přidáte se? Těšíme se na vás a na společné objevování tohoto elegantního umění!

Martina Nacházelová – „Harmonie Tai-chi vějíře“

Tai-chi vějíř je jednou z mnoha forem Tai-chi cvičení, kde se zaměřujeme na pohodu a zdraví. Tato sestava se vyznačuje krásnými a elegantními pohyby s vějířem, které připomínají taneční choreografii. Jedním z hlavních přínosů cvičení je zlepšení koordinace a rovnováhy. Pravidelné cvičení Tai-chi vějíře pomáhá zlepšit držení těla a posílit svaly.

 19:00 – 20:00 hodin
 
Radek Kolář – „Čchi-kung pro zdraví a dlouhověkost“

Na otevřené lekci  si spolu vyzkoušíme zlepšit držení těla a uvolnit napětí v páteři. Naučíte se jednoduché cviky  spojené s dechem – to má pozitivní vliv na celkovou pohodu a zdraví. Cvičení Čchi-kung je vhodné pro lidi všech věkových kategorií a úrovní kondice bez omezení.