Putování po veliké Číně

8. – 31. srpna 2019

Již po dvanácté se vydáváme na cestu do velké Číny. Letošní pobyt bude zaměřený na výuku Tchaj-ťi čchüan a poznávání zajímavých míst spojených s tímto uměním.

Peking (3 dny)

Náš společný pobyt zahájíme v Pekingu. Těšit se můžete na ranní cvičení v parku Tian Tan, navštívíme Tibetský klášter, několik známých parků, Zakázané město a Dlouhou čínskou zeď.

Chenjiagou (10 dní)

Naše putování pak povede do vesnice Chenjiagou (provincie Henan), rodiště mistra Zhu Tiancai a kolébky Tchaj-ťi čchüan. Bydlet budeme přímo v domě mistra Zhu a cvičit s ním a jeho syny.

Klášter Shaolin (1 den)

Během pobytu v Chenjiagou navštívíme tradiční centrum čínských bojových umění, klášter Shaolin. Podíváme se do Lesa pagod (hrobky starých mistrů kláštera) a vydáme se na pouť do posvátné jeskyně, kde meditoval mnich Damo (zakladatel shaolinských bojových stylů).

Luoyang (1-2 dny)

V roce 494 n.l. dynastie Wei přesunula svoje hlavní město do Luoyangu. V následujících 200 letech zde vybudovali buddhistické jeskynní chrámy s více než sto tisíci sochami.

Hangzhou (4-5 dní)

Hanzhou je proslavené Západním jezerem (Xihu). Jezero, ležící uprostřed města, se pro svou velikost stává téměř nepřehlédnutelné. Tuto vodní plochu obklopuje krásně udržovaný park. Kromě zeleně se zde nachází moderní i tradiční kavárničky, čajovny i restaurace.

Díky přírodní scenérii, tvořené jezerem uprostřed hor, si město dodnes uchovává reputaci jednoho z nejznámějších výletních míst. Ve městě je spousta obchůdků s tradičním čínským zbožím. Na horských úbočích v okolí města se pěstuje legendární čaj Dračí studna.

Očekávejte nezapomenutelné a vzrušující zážitky !

Print Friendly, PDF & Email