Čínské masážní koule pro vaši rovnováhu
Čínské masážní koule pro vaši rovnováhu
Povědomí o čínských masážních koulích sahá až do daleké historie. Známé jsou již z dob dynastie Ming (1368 – 1644). Někdy bývají nazývány Baodingové koule podle města, kde se vyrábějí (Baoding v provincii Heibei).
Čínské masážní koule se vyrábějí z jadeitu, mramoru, porcelánu nebo oceli. Kovové koule mají navíc v sobě pružinu a další kuličku a díky tomu při manipulaci vibrují a vydávají jemný zvonivý tón.
Účinky masážních koulí
Lehkým koulením v dlani stimulujeme akupresurní body spojené s vnitřními orgány. Masážní koule podporují také pohyblivost a prokrvení prstů a rozvoj mozkových funkcí. Při jejich používání uvolňujeme a zpevňujeme svaly horních končetin i ramen a zjemňujeme motoriku rukou.
Masáž má rovněž relaxační a antistresový účinek. Jejich používání harmonizuje, uklidňuje a zlepšuje schopnost koncentrace.
Co o nich říká tradiční čínská medicína
„Pravidelné používání postupně uvede váš organizmus do rovnováhy. Energie čchi bude odblokována, organizmus bude vitální, proudění krve hladké, svaly a kosti silné. Vaše mysl bude aktivní a bdělá.“
„Pravidelné používání masážních koulí oživí váš krevní oběh, může zabránit hypertenzi a řadě dalších chronických onemocnění. Díky pravidelnému cvičení udržíte svůj mozek v dobré kondici a zachováte si pružnou mysl do vysokého věku. Dalším ziskem bude snížení únavy a stresu.“
„Masážní kuličky skvěle procvičují prsty rukou, což snižuje únavu prstů a zápěstí, zejména při pravidelné práci na počítači. Pomáhají také při ztuhlosti kloubů a otocích prstů rukou.“
Jak s nimi cvičit?
- několikrát si s koulí pohazujeme na dlani
- kouli uchopíme palcem a ukazováčkem spojenými do kroužku a lehce ji tiskneme
- stiskneme kouli oběma dlaněmi a koulíme mezi nimi
- pomocí všech pěti prstů koulíme po dlani
Použití obou koulí:
Bude to chtít trochu cviku, proto se ze začátku nenechte odradit :-)
Kuličky vezmeme do dlaně a otáčíme s nimi střídavě po směru a proti směru hodinových ručiček tak dlouho, až ucítíme příjemné teplo.
Můžeme zkoušet různé směry otáčení, proplétání mezi prsty, měníme i polohu celé ruky, např. zapažíme. Dále s nimi můžeme otáčet tak, aby byly vytrvale v kontaktu, nebo naopak, aby se nedotýkaly. Další výzvou je otočit ruku dlaní dolů a otáčet s nimi jako předtím. Cvičení se meze nekladou. Berme to jako hru 😊
V pravidelných intervalech obměňujeme směr otáčení a také střídáme obě ruce.
Čínské masážní koule a další dárkové zboží můžete zakoupit v obchodě Taiji Akademie.